Dairesel Yangın Merdiveni

Dairesel Yangın Merdiveni, Spiral yangın merdiveni olarak bilinen dairesel yangın merdiveni, bir yangın merdiveni türüdür. Bu merdiveni anlamadan önce “Yangın merdiveni nedir?” sorusuna yanıt verilmelidir. Yangın merdiveni, acil durumlarda binalardan hızlı bir şekilde çıkmayı sağlayan merdivendir. Bu merdivenler, yangınlarda can ve mal güvenliğini koruyan, yangına karşı alınabilecek en temel tedbirlerden biridir.

Yangın merdiveni imalatı” birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Ancak günümüzde en çok iki çeşit merdiven kullanılmaktadır. Bunlardan biri “Z tipi yangın merdiveni” olarak bilinen, Avrupa’da ise Kazboynu merdiveni olarak tanınan merdivendir. Diğeri ise dairesel yangın merdivenidir. Z tipi yangın merdiveni, en çok yüksek katlı ve bir katta bulunan kişi sayısının 50 ve üzeri olduğu binalarda tercih edilmektedir.

Dairesel yangın merdiveni, binalarda merdiven için gerekli alanın kısıtlı olduğu dar alanlarda kullanılmaktadır. Diğer merdivenlere göre oldukça az yer kaplayan bu merdivenler genellikle galvanizli paslanmaz çelikten üretilmektedir. Dairesel yangın merdiveni, uluslararası yangın standartlarına göre, dış kenarında bir tırabzan yer alacak şekilde inşa edilmelidir. Otellerde, okullarda, mağazalarda, yurtlarda güvenle kullanılan bu merdivenler istenilen her ölçüde imal edilebilmektedir.

Yangın merdiveni fiyatları” arasında en uygun fiyatlı merdivenler, spiral yangın merdivenleridir. Diğer merdiven türlerine kıyasla, daha az yer kaplayan bu merdivenlerin montajı ve bakımı da oldukça kolaydır. Dairesel merdivenler, yangın güvenliği standartlarına uygun, işlevsel, sertifikalı ve uygun maliyetli ürünlerdir. Bu merdivenler, her yüksekliğe ve bina tipine uygun olarak kurulabilir.

Yönetmeliğe göre dairesel yangın merdivenleri en az 100 cm genişlikte olması ve 9,5 metreden uzun olmaması gerekir.

Diğer Makaleler

Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni Firmaları Gönderimiz boyunca, size kullanıcılar tarafından en iyi bilinen ve talep edilen acil durum merdiveni türlerini ve ayrıca bize sunabilecekleri temel güvenlik özelliklerini tanıtacağız. Ancak, web sitemizde bulacağınız modeller veya ürünlerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sizi Karaboğa Mühendislik firmamızın multidisipliner ekibiyle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Yangın merdiveni firmalarından biri olaraktan yakın ve yüksek nitelikli bir destek ile size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Acil durum merdivenleri, taşınabilir olmaları ile karakterize edilir, böylece yangın veya belirli bir binanın yapısının belirli bir alan


Devamı

Makaralı Yangın Merdiveni

  1 veya 2  katlı binalar için kurulumu ve montajı çok kolay olduğundan dolayı makaralı yangın merdivenleri kullanılmaktadır. Bu kullanışlı makara sistemi 1 veya 2 katlı binalar açısından ucuz maliyet ve yer kullanımı rahatlığı sağlamaktadır.


Devamı

Dairesel Yangın Merdiveni

Dairesel Yangın Merdiveni, Spiral yangın merdiveni olarak bilinen dairesel yangın merdiveni, bir yangın merdiveni türüdür. Bu merdiveni anlamadan önce “Yangın merdiveni nedir?” sorusuna yanıt verilmelidir. Yangın merdiveni, acil durumlarda binalardan hızlı bir şekilde çıkmayı sağlayan merdivendir. Bu merdivenler, yangınlarda can ve mal güvenliğini koruyan, yangına karşı alınabilecek en temel tedbirlerden biridir. “Yangın merdiveni imalatı” birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Ancak günümüzde en çok iki çeşit merdiven kullanılmaktadır. Bunlardan biri “Z tipi yangın merdiveni” olarak bilinen, Avrupa’da


Devamı

Z Tipi Yangın Merdiveni

Z Tipi Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın merdiveni, yangın ve çeşidi ani olaylarda bulunulan ortamı hızlı ve güvenilir bir şekilde terk etmek için tasarlanmış merdivenlerdir. Çağımızda afetlerin artışı, çarpık kentleşme, nüfus artışı, binaların fazla yüksek katlı oluşu, gökdelen sayısındaki artış neticesinde yangın merdivenlerinin gerekliliği artmıştır. Yangın Merdiveni Tarihçesi Tarih sahnesine ilk olarak 17. Yüzyılın sonlarına doğru çıkan yangın merdivenleri, günümüzde insanların can güvenliği için zorunlu hale getirilmiştir. Yine aynı yüzyıl içerisinde, 17. yüzyılda başt


Devamı